Pierwsza Wizyta

W naszym gabinecie terapia zawsze prowadzona jest w systemie jeden na jeden. Każdy pacjent ma swojego fizjoterapeutę przez cały okres leczenia. Bez względu na to, czy byłeś wcześniej kiedykolwiek u fizjoterapeuty, osteopaty, masażysty lub innego terapeuty przychodząc pierwszy raz do Fizjobeskid możesz mieć pytania. Jeśli poniżej nie znajdziesz odpowiedzi na swoje wątpliwości prosimy o kontakt.

Podczas pierwszego spotkania możesz spodziewać się pełnej diagnozy problemu z którym przyszedłeś. Będą oceniane m.in miejsce urazu, ruchomość, siła mięśniowa, postawa ciała, odczucia bólu. Następnie dostaniesz plan postępowania terapeutycznego, a w większości przypadków już na pierwszej sesji zaczniemy terapię.

Najlepiej ubrać wygodny, luźny strój, taki jak dres, krótkie spodenki, obuwie sportowe. Dla swojego komfortu bardzo prosimy o zabranie ze sobą ręcznika. Jeśli posiadasz dokumentacje medyczną , wyniki badań (TK, MRI) koniecznie zabierz je ze sobą.
Pierwsza wizyta obejmująca dokładny wywiad, założenie dokumentacji i początek terapii trwa 60 minut. Kolejne spotkania będą zmienne w zależności od efektów leczenia i zwykle trwają ok 50-60 minut. W przypadku schorzeń neurologicznych optymalny czas terapii to 90 minut.
Całość postępowania zawsze jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Istnieje wiele czynników wpływających na długość procesu leczenia i trudno jest określić z wyprzedzeniem ile wizyt będzie wymaganych. Można przerwać leczenie w dowolnym momencie, zalecamy jednak ukończyć planowany zakres terapii gdyż niektóre efekty mogą być tymczasowe i wymagają regularnych terapii tak aby osiągnąć efekt długoterminowy.

Przed zastosowanie poszczególnych technik otrzymasz jasne informacje czego możesz się spodziewać i jakie mogą wystąpić odczucia. Niestety nie możemy zagwarantować że całość terapii będzie bezbolesna ale zrobimy wszystko żeby zminimalizować dyskomfort. Dlatego bardzo istotna jest ścisła współpraca z terapeutą.